Co oznacza przejście na pracę w domu dla osób przechodzących menopauzę?

Pandemia Covid-19 drastycznie zmieniła większość aspektów naszego życia, z kilkoma trwałymi zmianami, w tym sposobem pracy. Liczba pracowników WFH do ponad dwukrotnie po tym, jak rząd po raz pierwszy poinstruował ludzi, aby pracowali z domu w marcu 2020 r., i chociaż wiele osób wróciło teraz do biura przynajmniej na część czasu, nadal jest to ogromna zmiana w stosunku do normy sprzed pandemii.

Miało to wiele skutków dla nas wszystkich, od wyeliminowania pogawędek w chłodni wodnej do umożliwienia nam noszenia piżam do pracy. Ale jak to wpłynęło na osoby przechodzące menopauzę? Ostatnie badania wykazały, że ponad milion kobiet w Wielkiej Brytanii może zrezygnować z pracy w 2022 roku z powodu braku wsparcia związanego z menopauzą w pracy. Oczywiście wiele kobiet ma pracę, w której nie ma możliwości pracy z domu, ale czy to może być rozwiązanie dla tych, które mają taką możliwość?

Kobieta z menopauzą

Debi , lat 48, z Shropshire, z pewnością tak uważa. Straciła dwa stanowiska kierownicze w dość szybkim tempie z powodu objawów menopauzy, które uniemożliwiły jej wykonywanie pracy, chociaż nie wiedziała wtedy, co było przyczyną tych objawów.

Menopauza miała tak duży wpływ na moje zdolności umysłowe, że miałam trudności z organizacją, ustalaniem priorytetów i pamiętaniem o rzeczach, które są niezbędne w mojej pracy” – powiedziała Debi. 'Później straciłam tę pracę, cały czas myśląc, że to po prostu depresja spowodowała to wszystko’.

Kiedy zaproponowano jej pracę na wyższym stanowisku w innej firmie, myślała, że dodatkowe wyzwania pozwolą jej się skoncentrować i pobudzić, ale efekt był odwrotny.

'Żartowałam, że to mózg menopauzy i żartowałam z tego, ale… byłam sfrustrowana, że nie mogę wykonywać zadań, które wcześniej wydawały mi się tak proste. Ciągle zapominałam o różnych rzeczach. Byłam zmęczona do tego stopnia, że nie byłam w stanie dotrzeć do pracy na czas”.

Po trzymiesięcznym zwolnieniu z pracy, ta firma również w końcu pozwoliła jej odejść. Czułam całkowity wstyd i zażenowanie, nie wspominając o kompletnej porażce jako istoty ludzkiej.

'Z punktu widzenia [zdrowia psychicznego], [praca w domu] zrobiła taką różnicę. Nie mogę nawet znaleźć słów, szczerze mówiąc, ponieważ dosłownie wyeliminowało to tak wiele stresu.

'Mogę pracować, kiedy chcę pracować i nie muszę myśleć o tym, aby moje włosy były idealne, nosić elegancki strój i uśmiechać się do wszystkich przez cały dzień, co jest ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, gdy jesteś w fazie menopauzy’.

Debi mówi, że swoboda noszenia ubrań, które są najbardziej wygodne – 'mogę teraz wykonywać swoją pracę w piżamie lub w bieliźnie nocnej, jeśli chcę’ – świadomość, że nie ma nic przeciwko, jeśli nie czuje się na siłach, aby przebywać wśród innych ludzi i możliwość pracy według własnego harmonogramu to ogromne korzyści z pracy w domu w okresie menopauzy.

You may also like

Comments are closed.

More in Zdrowie